In memoriam

 

V pondělí 23. července 2012 dotlouklo na HCM (hypertrofickou kardiomyopatii) nemocné srdíčko mé lásky nahaté, Adama (Beniho di Dato). Dne 21.června  mu bylo pouhých 5 let. Žil u nás jako rozmazlovaný a milovaný kocour, který měl spousty privilegií. Nemoc mu byla diagnostikovaná v březnu tohoto roku, v květnu se velice zhoršil, ale díky odborné péči mého dvorního veterináře MVDr. Radka Herynka žil ještě skoro dva měsíce bez výrazných problémů.

 

Smrt přišla náhle a zemřel mi v náručí.

 

Nikdy na něj nezapomenu. Díky Adame za každý den, který jsi byl s námi. Už je ti za duhovým mostem dobře a nic tě nebolí. Byl jsi jedinečný a nenahraditelný a jsem šťastná, že jsem tě měla aspoň těch skoro 5 let.

 

Pokud něčí srdce zatouží po naháčkovi - kanadském sphynxovi - ptejte se chovatele, zda testuje svá chovná zvířata na HCM. Když ne, jděte jinam. Tam, kde testují. Pak máte větší šanci, i když pořád bohužel ne jistotu, že nebudete za pár let plakat jako já, když vás předčasná smrt vašeho kočičího druha nemilosrdně rozdělí.

 


 

 

Nakonec připojuji Adamův rodokmen, aby případný zájemce o kanadského sphynxe mohl shlédnout aspoň u něj, který na tuto nemoc umřel, kdo byli jeho předci, a jakým liniím se tedy radši vyvarovat.