Závažné nemoci koček

 

Onemocnění se bohužel nevyhne ani kočkám. Některé nemoci jsou banální a odezní samy, na jiné je třeba pomoci veterináře a u některých vám a hlavně vašemu čtyřnohému kamarádovi nepomůže nikdo a nic. Někdy se s hnusnou nemocí už narodí, a vy to nevíte. Čas běží a časovaná bomba v jeho těle tiká, až vybouchne a zvíře onemocní. Přes veškerou vaši snahu je každý boj marný a předem ztracený, léky mu můžete život někdy pouze prodloužit, ale určitě vás bude čekat pohled na umírajícího kamaráda.

 

V této sekci se chci věnovat nemocem, proti kterým se dá očkovat, ba očkování je pro chovatele povinné, neočkovaná koťata prodávat dle chovatelských řádů NESMÍ, a pak i nemocem, proti kterým se očkovat nedá a které mají nejspíše genetický základ. Na HCM zemřel i můj pouze pětiletý kanadský sphyx Adam. Proto jsem tuto sekce vytvořila a proto o těchto chorobách chci informovat co nejvíce.

 

Pokud kliknete na odkaz, můžete se podívat na video o HCM-doporučuji, zejména podkud se chystáte pořídit si domů kočičího mazlíčka.