Vrh F-z vrhu F už není nikdo volný

Koťátka z vrhu F se narodila mamince Lucince - Quarrambě Sultan Chan, SK a a otci Da-kotovi Bluetouch Sírius, CZ, a to v noci ve čtvrtek 19. dubna 2012. Původně bylo koťátek 6, ale jedno umřelo druhý den po narození.  Zůstalo jich pět. Další den jsem zaregistrovala, že jedno bílé kotě nepije, a tak jsem ho začala přikrmovat mlékem Royal Canin. Moje snaha byla ale marná, po týdnu boje kotě umřelo. A všimla jsem si, že se další kotě marně snaží dostat k nějakému výžuvnému struku mámy, dravější sourozenci ho vždy vyhodili. Tak jsem opět začala přikrmovat. Tohle kotě se ale hodně snažilo, chtělo žít. Když ostatní odpadli s plnými bříšky, šlo se napít ono. Mezitím dostávalo z lahvičky. Ale pořád nějak moc nerostlo, bylo výrazně menší než sourozenci. Pořád nemělo vyhráno.

Mléko mi začalo docházet, a právě v té době jsem objevila zdroj kozího mléka přímo od zemědělce. Začala jsem ho 3x v týdnu kupovat 1,5 litru. A situace se začala měnit, kotě najednou začalo nabírat na váze, k lahvičce s kozím mlékem se hrnulo a pilo a pilo - a příbíralo. I ostatní koťátka objevila dobrotu v lahvičce a začaly o ni rvačky. Kozí mléko chtěla všechny koťata bez rozdílu. I dospělé kočky...

Když byly koťatům 2 měsíce, mohla jsem si konečně vydechnout, kotě  bylo z toho venku. A tak nastal čas dát koťátkům jména. Protože tahle malá mi nejvíc připomínala pohádkovou princeznu, dostala jméno Fantagiro. Jméno jí doopravdy sluší, je to taková kočičí princeznička. Kouzelná, krásná, se srstí kombinece typu velur a brush. Nebojácná-jak je odmala zvyklá na ruce, které jí nikdy neudělaly nic zlého, tak se kontaktu nevyhýbá. Jako ostatně žádné z mých koťátek.

Další koťátko - bílé - byl klouček - ten dostal jméno Fénix - pojmenovala si ho sama nová panička, která se na něj těšila a připravovala dva měsíce. Ukrutný mazel se psí povahou. Ten měl normální srst a zelené oči.

 

Třetí kotě - kočička - dostalo jméno Fleur. Je bílá, se srstí brush a oči má zelené. Je vykastrovaná a je už jako rozmazlovaný miláček v novém domově.

Na svoji novou dvounohou kamarádku Pavlu si počkala pěkně dlouho, když mezitím odmítla dva jiné zájemce. Čekala na toho svého pravého človíčka tak dlouho, až se dočkala.

Čtvrtá kočička s normální srstí a jedním okem modrým po tátovi a druhým zeleným po mamince dostala jméno Fay. Je to extrémní mazel. Pořád mi něco vykládá a stále se chce chovat. Nejspokojeněší je na klíně nebo v náručí. Zůstává jako chovná kočička doma. Přesvědčila mně, že jedině v mé náruči í bude dobře a nikoho jiného nechce.