Stromovka Praha-28.7.2012

 

Můj vrh F - bez kocourka Félixe, který už zlobil novou paničku - se zúčastnil v sobotu 28.7.2012 výstavy v Praze, známé jako výstava ve Stromovce.

 

Koťátka se posuzovatelce paní Němcové velice líbila, líbila se jí i jejich povaha, takže do posudku napsala korm samých EX "prima vymazlené kočičky". Můj vrh byl nominován do BIS, vyhrál ale vrh mainských koťat.

 

Přesto výstavu považuji za velice úspěšnou. Ověřila jsem si kvalitu svých zvířat jak exteriérovou, tak i povahovou, i to, že se lidem velice líbí. Stejně jako v Příbrami byla naše klec hojně focená návštěvníky. Fotografie zde uveřejněné jsou dílem paní Kateřiny Tyrnerové, s jejímž laskavým svolením je zde zveřejňuji.

 

Výstava byla nesmírně náročná pro zvířata i lidi, bylo totiž neskutečné vedro a hala se nedá pořádně větrat a ovzduší v ní bylo na kolaps. Kočky trpěly a lidi též. Všichni jsme se koupali v potocích vlastního potu. Nejvíce zkoušela dlouhostrstá plemena koček.

 

Moje koťata se v prostředí pro ně zcela neznámém a novém zabydlela velice rychle, během pár minut si začala hrát s hračkami, které jsem jim do klece dala,

v pohodě si zašla na záchod i nadlábnout se něčeho dobrého. Proč o tom vůbec píši, o takové samozřejmosti? Na výstavě to moc samozřejmé není, řada koček tam nejí, nepije, nevylučuje, jsou v těžkém stresu. Těch mých se to pranic netýkalo, ani jednoho. Peterbaldi jsou prostě velice přizpůsobiví. Opět mi to chování těch mých potvrdilo.